Első alkalommal rendezték meg a Fúvószenekarok Nyíri mezőségi Találkozóját május 1-én Tiszavasváriban. Az esemény apropóját, az idén 20 éves fennállását ünneplő Tiszavasvári Városi Fúvószenekar adta. A fúvószenei élet a településen persze nem csak két évtizede, hanem közel száz éve létezik. Korábban működött a településen levente zenekar, tűzoltó és munkásőr zenekar is. A jelenleg működő zenekart 1994-ben alapították.
Május 1-én ünnepélyes keretek között felavatták az egykori Büdszentmihályi Iparos Kör emléktábláját, amely a Vasvári Pál Múzeum Ady Endre úti épületének aulájában került elhelyezésre. Az avató eseményén részt vett és köszöntőt mondott Dr. Fülöp Erik polgármester. Az emléktábla az elmúlt közel száz év alatt a településen működő iparosok - köztük számos zsidó származású mester - nevét őrzi az utókor számára.
A Google Utcaképben - angol nevén Street View-ban - 360 fokos panorámaképek keltik azt az érzést, mintha a valóságban is a város utcáin vagy éppen egy épület belsejében sétálna az ember. Körbe lehet fordulni, előre-, hátramenni, le- és felnézni néhány kattintással. Magyarország autóval bejárható részein áprilistól lehet virtuális sétát tenni a Street View-ban.A Google érdeklődést mi sem bizonyítja jobban mint az, hogy autójuk a közelmúltban egészen a múzeumkertig gurult.
A Tisza menti térségének egyik legnagyobb kiugrási lehetősége lehet az érintetlen természeti környezet a sokszínű és gazdag növény és állatvilág, és a folyó menti települések kulturális, gasztronómiai sokszínűsége. A Nyíri mezőség kerékpárral az EuroVelo nemzetközi kerékpárútvonalon déli irányból kiválóan megközelíthető Szolnoktól - Tiszalökig a folyó gátján és a településeken átvezető kerékpárutakon.
Hosszú évek után újra ünnepi program várja a kikapcsolódni vágyókat május 01-én Tiszavasváriban. Az egész napos program szinte minden korosztály számára kínál érdekességet a rendezvénynek helyet biztosító Vasvári Pál Múzeumban.
A kereszténység legnagyobb ünnepén, a megváltó Krisztus feltámadása napján hagyományőrző játszóházzal várja a Vasvári Pál Múzeum az érdeklődőket a Kálvin úti néprajzi épületbe és múzeumkertbe. Délután 14 órától tojásfestés, "simakodás - locsolkódás", kemencés étel kóstolása, kisállat simogatás (nyúl és bárány) tojásfestés, tojáspatkolás, tojásszínezés és kézműves foglakozás várja a kicsiket és nagyokat.
Három nagyszerű kortárs művész kiállítása nyílik meg, egy közös kiállításban április 17-én csütörtökön a Vasvári Pál Múzeumban Tiszavasváriban. Holló László Kossuth- és Munkácsy-díjas festőművész olajfestményeiből és grafikáiból, Boncsér Árpád szobrászművész alkotásaiból valamint Vencsellei István debreceni fotográfus, fotóművész képeiből nyílik hármas kiállítás.
A Hortobágy, a Nyírség és a Tisza keleti partja közötti Nyíri mezőség olyan ritka terület, amelyen a Kr.e. 5000-től a középkorig feltárt települések és temetők reprezentálják az egymást követő civilizációk fejlődését. A legkorábbi emlékek az új kőkori Tiszadob csoport idejéből származnak. A tájegység történetét bemutató régészeti gyűjtemény a térség múzeumában a Vasvári Pál Múzeum látható. A Nyíri mezőség páratlan régészeti leleteit bemutató kiállítás a tavalyi esztendőben lezajlott nagyszabású Európai Uniós forrásból megvalósult múzeum felújítás miatt jelenleg nem látogatgatható.
Április 04-én pénteken rendezi meg a Vasvári Pál Múzeum a hazai borok népszerűsítését szolgáló Borakadémiai rendezvénysorozatának következő előadását. Az esemény vendége Miklós Csabi móri borász lesz. Az est folyamán megismerkedhetnek a történelmi Móri borvidék hagyományos szőlőfajtáival és boraival. Miklós Csabi és pincészete igazi családi vállalkozás, ahol apa és fia együtt őrzik és művelik a móri borkészítés hagyományait. A kézműves manufaktúra borászatából a legizgalmasabb borokat (Pinot Blanc, Ezerjó, Cuvée, Rajnai) kóstolhatják meg az érdeklődők.
Nagyszabású programmal emlékezik március 15-én az 1848-49 –es forradalmi események 166. évfordulójára Tiszavasvári önkormányzata és a forradalmár nevét viselő Vasvári Pál Múzeum.A délelőtti program a szokásoknak megfelelően 10 órakor a Március 15. téren álló Vasvári Pál szobránál kezdődik, ahol az ünnepi beszédek és kulturális műsor mellett az emlékezés virágait helyezhetik el az emlékezők. Az ünnep program délután a Múzeumkertben folytatódik Vasvári Pál mellszobrának megkoszorúzásával.
[Első] << Előző 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 Következő >> [Utolsó]