Elkezdődött a Múzeumok Ősz Fesztiválja

Országszerte 168 múzeumban több mint 1700 program várja a látogatókat a Múzeumok Őszi Fesztiválján szeptember 29. és november 9. között. A fesztivál célja, hogy a múzeumokra, a múzeumoknak az oktatásban, tudásátadásban és az élményszerzésben betölthető szerepére irányítsa a figyelmet. A programok között szerepel a tanárok éjszakája, a nagy rajzolás és az utazó múzeumok című rendezvény is.

A Vasvári Pál Múzeum az előző évekhez hasonlóan idén is csatlakozik a kulturális program kavalkádhoz.  Idén is megrendezik a Ruszin Kulturális Napot, amely egy különleges Biblia kiállítással is várja a múzeumba látogatókat. A fesztivál különlegessége az október 19- én vasárnap megrendezésre kerülő Kántus Hangverseny, amely a helyi Református templomban rendezik. A zenei különlegesség célja az 1700 éves végén klasszicista stílusban épült templom megmentése, gyűjtés a templom felújítására. A koncert bár ingyenes a szervezők várják a jó szívvel adakozók felajánlásait. Idén is lesz Nyitott Templomok Hete, Tanárok Éjszakája, Szabadegyetemi előadás,fiatalok kreatív kiállítása. A hagyományokhoz híven a Márton napi vigaszsággal fejeződik be a Múzeum Őszi Fesztiválja november közepén.