Márton nap a Múzeumkertben

A Vasvári Pál Múzeum november 08-án, szombaton ismét várja az érdeklődőket  ezúttal Márton nap alkalmából. Az előző évekhez hasonlóan a programok már kora délelőtt elkezdődnek és a hagyományoknak megfelelően a Márton napi népszokásokhoz kapcsolódnak. A délelőtti programok között a gyerekek megismerkedhetnek Szent Márton történetével. Készíthetnek Márton napi vásárfiát és lampiont.

A délelőtt folyamán nyílik meg az „Álmodd meg a jövőt” kiállítás, amely a múzeum által korábban meghirdetett felhívásra beérkezett iskolás gyerekek által készített pályaműveket mutatja be.

Kukoricamorzsolás a tavalyi rendezvényen

Idén sem maradhat el az újbor megszentelés. Lesz libahajtó, kukoricamorzsoló verseny. Fellép a miskolci Esztenás zenekar akik csángó népzenével fokozzák a hangulatot. Napközben kirakodóvásár, borkóstoló, kemencében sült libacomb, libatepertő- és még sok finomság várja vendégeinket! Egész nap kukoricafosztás,kézműves foglalkozások és gesztenye bábkészítés. várja a gyerekeket. A nap lampionos felvonulással zárul.