A Tisza és élő környezete.

Bodnár Mihály okleveles agrármérnök, mezőgazdasági környezetvédelmi és vadgazdálkodási szakmérnök. Hosszú éveken át a Bükki Nemzeti Park Igazgatósága Dél-borsodi Tájegységének vezetője volt. Jelenleg a Tiszatáj Közalapítvány agrár környezetvédelmi mintagazdaságának vezetője. Szakterülete az agrár - környezetvédelem, a mezőgazdasági termelés és a természetvédelem kapcsolata. Kutatási területe a halastavakon, illetve vízi szárnyas telepeken folyó termelés és a vadon élő madarak kapcsolata, valamint a túzok élőhelyi igényei, védelmének lehetőségei.

Bodnár Mihály természetfotózással már több éve foglakozik. Talán ennek is köszönhető, hogy szorosan kötődik a gyönyörű tiszai tájhoz és jelenlegi lakhelyéhez Tiszalökhöz. A Vasvári Pál Múzeumban nyíló időszaki kiállításban eddig munkásságának legjobb felvételeit láthatja a nagyközönség március közepéig.