A nagy rajzolás

?

A Múzeumok Őszi Fesztiválja fesztivál keretein belül idén először, október 10-én szombaton kerül megrendezésre a "Nagy Rajzolás", azaz "Big Draw" névre keresztelt esemény: kortól, alkotóstílustól és kézügyességtől függetlenül várnak mindenkit a több helyszínen rendezett közös alkotó-programra, egyetlen kritérium csupán a kreativitás. A Vasvári Pál Múzeum, a Nyíri Mezőség múzeuma is csatlakozott ehhez a nagyszerű kezdeményezéshez. A rendezvény napján délelőtt 10 órától várjuk a rendezvényre az érdeklődőket. Amennyiben az időjárás kegyes lesz hozzánk akkor a Múzeumkertben és a Sőrés Sétányon készül majd el a „nagy rajz”. Rossz idő esetén a múzeum régészeti kiállítójába várjuk a családokat és ifjú Picassókat. Buzdítunk mindenkit, hogy lépjen ki a megszokott keretekből, hogy a bevett anyagok (ceruza, festék, szén stb.) használata mellett próbáljanak ki új dolgokat is, például homokot, textilt vagy akár vízpárát is! Ugyanúgy értékeljük a technikailag kifinomult munkákat, mint a vad színes ötleteket: a logikátlan szívesen látottat, csakúgy, mint a megszerkesztett "rajzokat. Rajzoló és festő eszközöket mindenki hozzon magával. A papírt és rajzfelületet mi biztosítunk. Minden 18 év alatti részvevő meglepetés ajándékot kap!

Bővebb információ: 20/2816929