Mártonnapi vigasság a Múzeumkertben

Múzeumok Őszi Fesztiválja zárásaként a Vasvári Pál Múzeum igazán különleges programmal várja látogatóit a Múzeumok Őszi Éjszakáján november 12-én, szombaton. A programok már kora délelőtt elkezdődnek és a hagyományoknak megfelelően a Márton napi népszokásokhoz kapcsolódnak. Újbor ünnep és libator lesz 10 órától a Múzeumkertben ahol az érdeklődők kipróbálhatják libahajtó,kukoricamorzsoló, gágogó, libafogó tudásukat. A nyeremény sem mindennapi, hiszen a nyertesek hazavihetnek egy-egy élő hízott libát. Napközben kirakodóvásár, borkóstoló, kemencében sült libacomb- liba tepertő és kenyérlángos, és még sok finomság várja a korgó gyomrú vendégeket.

A fázósabb gyerekeknek a Ludas Matyi című rajzfilmet vetítik a Múzeumban.
A nap a Múzeumok Őszi Éjszakájával zárul ahol az esti múzeumi tárlatvezetéssel egybekötött múzeumlátogatás után Borvacsora várja az érdeklődőket. Az est hangulatát bárzongora est teszi reményeink szerint - teljessé. Ezen az estén az Csongrádi borvidék borait kóstolhatják meg a minőségi borok kedvelői. A rendezvényre napközben a belépő 200Ft /fő, amely egyben tombola is. A főnyeremény pedig nem más, mint egy élő hízott liba. Az esti borvacsorára korlátozott számban még jegyek rendelhetők a múzeum pénztárában vagy a 20/281-6929 telefonon november 10-ig!