Elmarad a Kézműves és Lovas hétvége

Sajnálattal közöljük minden érdeklődő múzeumbaráttal, hogy a 2011. szeptember 24-25. hétvégére tervezett Szentmihályi Kézműves és Lovas Hétvége elmarad. A rendezvényt két évvel ezelőtt a Szabolcs- Szatmár Bereg- Megyei Múzeumok Igazgatóságához tartozó Vasvári Pál Múzeum lelkes munkatársai hívták újra életre. Célunk az autentikus rendezvény elindításával, Büdszentmihály (ma: Tiszavasvári) népi hagyományainak megőrzése és bemutatása.

Az előző két esztendőben a rendezvénynek volt két társrendezője Tiszavasvári Város Önkormányzata és a Pampuch Kft. A rendezvényt idén egyik fél sem kívánta támogatni anyagi okokra hivatkozva, így kénytelenek voltunk meghozni a fájdalmas döntést a rendezvén elhalasztásáról. Múzeumunk telefonja napok óta megállás nélkül csöng. Sokan érdeklődnek, hogy lesz - e idén rendezvény. Egyik szemünk sír, mert idén nem lesz rendezvény, viszont másik szemünk nevet, hiszen úgy érezzük nem volt hiába való az előző évek kemény munkája. Bízunk benne, hogy a jövőben (2012-ben) is ilyen érdeklődéssel lesznek programjaink iránt.

Üdvözlettel:

Balogh Tamás