A 2007-es év borásza a múzeumban

A Vasvári Pál Múzeum Borakadémiájának következő vendége szeptember 02-án este a 19 órától a Frittmann Pincészet lesz.. A Frittmann névvel fémjelzett borok családi vállalkozásban Soltvadkerten, a Kunság déli részén fekvő alföldi kisvárosban készülnek. A két testvér, Frittmann János és István , valamint a szűkebb családi kör 1987-óta munkálkodik, végez szőlész, borász és kereskedelmi tevékenységet.

Frittmann János 2007-ben Magyarországon elnyerte az Év borásza címet. A győztest már ötször jelölték a borszakma Kossuth-díjának nevezett elismerésre, amelyet 1991 óta évente osztanak ki. A péntek esti múzeumkerti rendezvényen nyolc különleges bor bemutatása mellett ízletes vacsora (csülök pörkölt), desszert valamint borvásár várja az érdeklődőket.

Belépő: 1800 Ft/fő

Asztalfoglalás: 20/281-6929