Kenyérsütés, gépésztalálkozó, koncertek, hangversenyek Államalapításunk ünnepén

Mozgalmas programmal várja a kultúra és gasztronómia szerelmeseit augusztus 20- 21-én a Vasvári Pál Múzeum Tiszavasváriban. A hosszú hétvége első napi programja 20-án szombaton agrártörténeti géptalálkozóval kezdődik. A mai napig használatos matuzsálemi gépeket (traktorok, aratógép, cséplőgép stb.) tekinthetnek meg az érdeklődők a múzeum előtt található Szentmihály téren. A rögtönzött szabadtéri gépkiállítás mellett a népi hagyományok felelevenítéséről sem feledkeztek meg a szervezők.

Lesz pékmesterek bemutatója, gyúrás, dagasztás, kenyérsütés. A bátrabbak kipróbálhatják a kenyérkészítés fortélyait is és bárki megkóstolhatja a kemencében sült újkenyeret és kenyérlángost. Kora délutántól a múzeumi kiállítások mellett múzeumpedagógiai és kézműves foglalkozások , valamint Magyar Borok utcája várja a kicsiket és nagyokat. Az est 19 órától a Szentmihály téri színpadon az ünnepi köszöntő beszédek és a kenyérszentelés után a Városi Fúvószenekar Szabadtéri hangversenyével, valamint az István Király rockopera és más musical részleteivel folytatódik, amit a TINITANODA növendékei adnak elő. Az államalapítás ünnepe látványos fényjátékkal zárul a református templom előtti téren.