A Nagy Játéknappal zárul a BORÓKA pályázat!

Gyermekeknek szóló koncertek, kézműves foglalkozások, rekord mennyiségű palacsinta és nem utolsó sorban persze különféle játszó eszközök várják a gyermekeket és szüleiket a vasárnap, augusztus 21-én a Vasvári Pál Múzeumba a múzeumkertbe és a Szentmihály térre. Szinte napra pontosan egy éve kezdődött a Szabolcs-Szatmár –Bereg Megyei Önkormányzat Múzeumok Igazgatósága Vasvári Pál Múzeumban a „Boróka” elnevezésű TÁMOP 3.2.11./10-1 Nevelési-oktatási intézmények tanórai, tanórán kívüli tevékenységeinek támogatására elnyert múzeumpedagógiai pályázat hivatalos nyitó eseménye.

A Vasvári Pál Múzeum lelkes kollektívájának közreműködésével rendezett nyárbúcsúztató játszónapon múzeumpedagógiai és kézműves foglalkozások kivűl Lego sziget, népi játékok, óriás sakk, kártyajátékok, malmozás, lovagi játékok várja a játszani szerető gyerekeket. Idén sem maradhat el a palacsinta rekord kísérlet. A szervezők bíznak abban, hogy a gyerekek üres hassal érkeznek és elkészülhet 2011 db palacsinta. A nap Utcazene Fesztivál zárul a Szentmihály téren ahol fellép a gyerekek nagy kedvence a Kolompos együttes valamint a Rock’n ’Scones,Duotrip és a Special a Band zenekarok.