Hatalmas sikert hozott az V. Múzeumok Éjszakája

Forró hangulat és hatalmas érdeklődés(közel 2500 látogató) kísérte az V. Múzeumok Éjszakáját Tiszavasváriban. Lebilincselő élménnyel lehetett része annak, aki megtekintette Papp János magángyűjtő és a Tiszalöki büntetés végrehajtási intézet közös kiállítását. A szeptemberig megtekinthető tárlat ereklyék, tárgyi és írásos emlékek bemutatásával ad betekintést a büntetés végrehajtás múltjába és mindennapjaiba a fogvatartottak és az őket őrző hivatásos belügyi dolgozok szemszögéből. A „raboskodni” vágyók számára kipróbálható volt egy berendezett cella, sétaudvar, beszélő, de rabruhába is öltözhettek a bátrabbak. A kiállítások és a kézműves foglalkozások mellett idén sem maradhatott el a népi gasztronómiai ízek kavalkádja a Nyíri mezőség ízeivel valamint a tűzugrás.

További képek a galériában!