Hamarosan itt a Múzeumok Éjszakája - Ízek Kavalkádja

Tiszavasvári Kistérség (Nyíri mezőség) települései számára a 2011-es év egyik legjelentősebb szabadtéri kulturális és gasztronómiai eseménye a V. Múzeumok Éjszakája - Ízek Kavalkádja Gasztronómiai Fesztivál, amit június 18-án, szombaton Tiszavasváriban a Vasvári Pál Múzeumban és a múzeum előtt található impozáns Szentmihály téren rendeznek meg. A rendezvény kora délután kezdődik és várhatóan késő éjjel fejeződik be.

A rendezvény a hagyományoknak megfelelően számos különlegességgel várja a kultúra és gasztronómia szerelmeseit az év legrövidebb éjszakáján. Az immár 5. alkalommal megrendezésre kerülő rendezvény fő látványossága a késő éjszakáig nyitva tartó Vasvári Pál Múzeum lesz, amely ebben az esztendőben egy igazán ”lebilincselő” időszaki kiállítással várja a múzeumba látogatókat. A rendezvény napján nyílik a Tiszalöki Országos Büntetés- végrehajtási Intézet valamint Papp János magángyűjtő és a múzeum közös időszaki kiállítása. A szeptemberig megtekinthető tárlat ereklyék, tárgyi és írásos emlékek bemutatásával ad betekintést a büntetés végrehajtás mindennapjaiba a fogvatartottak és az őket őrző hivatásos belügyi dolgozok szemszögéből. A rendezvény napján a múzeumkertben lesz fegyverzet és gépjármű-technikai valamint kutyás bemutató. A „raboskodni” vágyók számára kipróbálható lesz egy berendezett cella, beszélő, sétaudvar, de megkóstolható lesz, a börtön koszt mind ezt rabruha viselése közben tehetik majd meg a kíváncsiskodók. Idén sem maradhat el térség településeinek gasztronómiai találkozója ahol a különleges tiszai halételek mellett az érdeklődők megkóstolhatnak számos ínyencséget a Nyíri mezőség finomságaiból. Idén is lesz kézművesek utcája (szövő, fazekas, kovács, fafaragó, méhész, hímző, kosárfonó, köszörűs, kürtőskalácsos). A rendezvényen az egész napos koncertek és az éjszakáig tartó táncház mellett a legnagyobb érdeklődés várhatóan ismét a tűzugrás lesz. A rendezvényen fellép a 2010-es év Fonogram díjas zenekara a Tükrös együttes. A szervezők reményei szerint a kistérség legjelentősebb szabadtéri kulturális és gasztronómiai eseménye tartalmas kikapcsolódást nyújt a kultúra és gasztronómia szerelmeseinek és ebben az évben is igaz lesz az a mondás:

„Ez az éjszaka valóban más lesz, mint a többi...”

Múzeumok Éjszakája tervezett program:

Vasvári Pál Múzeum:

16 óra : „Lebilincselő”

Papp János magángyűjtő és a Tiszalöki BV Intézet közös időszaki kiállítása

Állandó kiállítások:

- Vasvári Pál emlékkiállítás

- Kabay János és Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye Orvos és gyógyszerészeti kiállítása

- Nyíri mezőség története régészeti kiállítás

- Langaméta Gyermekjáték kiállítás

Múzeumkert:

Fegyverzet, gépjármű-technikai valamint kutyás bemutató

Berendezett börtönudvar sétaudvarral, kalodával

Kézművesek foglalkozások gyerekeknek

Kemencében sült finomságok egész nap

Szentmihály tér (nagyszínpad):

Tiszalöki Népzenei Együttes

Napraforgó asszonykórus

Göbölyös gyermek táncház

Kör- Karéj Néptáncegyüttes

Tükrös Együttes / 2010 Fonogram Díjas zenekara/

Göbölyös Táncház

Napközben Ízek Kavalkádja kistérségi gasztronómiai fesztivál, 21.00 órától Tűzugrás a Szentmihály téren!