Bécstől - Büdszentmihályig Lukács Ferenc élete és munkássága

Újabb, különleges előadással várja az érdeklődőket a Vasvári Pál Múzeum Szabadegyeteme kapcsolódva a kémia nemzetközi évéhez. Május 26-án, csütörtökön 17 órától a Vasvári Pál Múzeumban Baloghné Szűcs Zsuzsanna muzeológus előadását hallgathatják meg. Előadásának címe: Bécstől- Büdszentmihályig, amely a település egyik legsokoldalúbb alakjának Lukács Ferencnek kíván emléket állítani. Lukács Ferenc Bécsben született mégis Szentmihályon alkotott. Az ő nevéhez fűződik a település első patikája, postahivatala, tűzoltó egylete, színjátszó köre. A városban ma is élnek leszármazottai a Lukács Ferencnek. A belépés az előadásra díjtalan. A szervezők felhívják, az érdeklődök figyelmét, hogy a rendezvényről hang és képfelvétel készül, ezért kérjük 16.50-ig foglalják el helyüket.