Kabay János Emlékverseny /FELHÍVÁS/

A Vasvári Pál Múzeum és Baráti Köre Kabay János emlékére versenyt hirdet, melyre 7., 8., 9. és 10. évfolyamos 3 fős csapatok jelentkezését várjuk. A verseny során összetett feladatokra kerül sor, melyek múzeumunk gyűjteményéhez, Kabay János életéhez és munkásságához, illetve a Kémikusok Éve programhoz híven a lentebb megemlített híres magyar kémikusokhoz is kapcsolódnak.

A verseny ideje: 2011. május 17. (kedd) 14 óra

A verseny helye: Találkozások Háza

A verseny alapkövetelményei a feladatok helyes megoldásához:

- John J. Kabay: Kabay János magyar feltaláló élete című könyv teljes ismerete. (A szöveg mellett a fotók és azok leírásai is fontosak.)

- A Vasvári Pál Múzeum állandó kiállításának, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye Orvos- és Gyógyszerészettörténete kiállításnak alapos ismerete. (Ingyenes tárlatvezetőt a helyszínen biztosítunk a múzeumi felkészüléshez! Akik nem tudják megtekinteni a kiállítást, a múzeum honlapján – www.vasvaripalmuzeum.hu - található leírást ajánljuk, ami viszont nem pótolja a teljes kiállításban szereplő tudásanyagot, melyet számon kérünk.)

- 7. és 8. osztályos kémiai tananyag ismerete.

- A kiemelt 11 híres magyar kémikus életének,munkásságának vázlatos ismerete.

A verseny részvételéhez előre elkészített projekt feladatok a következők:

1. Válasszatok csapatnevet, melyhez készítsetek logót. A verseny során be kell számolni a csapatnév választásról és a logón szereplő elemekről vagy szimbólumokról.

2. A www.vasvaripalmuzeum.hu honlapunkról letölthető a múzeum gyűjteményén alapuló TESZT, melyet a jelentkező csapatok e-mailben (vasvaripalmuzeum@freemail.hu), vagy legvégső esetben a verseny napján nyomtatott-kitöltött formában leadnak a zsűrinek.

3. Készítsetek egy RÖVID, maximum 2 perces életrajz és munkásságot bemutató előadás, melynek formátuma az IWIW közösségi portál paraméterei legyenek.

A következő magyar kémikusok valamelyikét választhatjátok:

1. Than Károly
2. Wartha Vince
3. Fabinyi Rudolf
4. Pfeifer Ignác
5. Zemplén Géza
6. Hevesy György
7. Wolf Emil
8. Róna Erzsébet
9. Szent – Györgyi Albert
10. Buzágh Aladár
11. Erdey László

A kreativitást, a megjelenítést, az előadásmódot és a tartalmat fogjuk értékelni.

A verseny nyereményei:

1. helyezés: 3 db belépő a Sóstói Állatkertbe

2. helyezés: 3db belépő a Sóstói Falumúzeumba

3. helyezés: 3 db belépő a Hajdúnánási Gyógyfürdőbe

Minden résztvevő csoportot ajándék könyvcsomaggal is megjutalmazunk!

JELENTKEZÉS:

Jelentkezés határideje: 2010. május 14. (péntek)

Elérhetőség: Baloghné Szűcs Zsuzsanna

Tel.: 06-30/676-8514