Akkor és Most /Kiállítászáró interaktív műemlékápoló vetélkedő/

A Vasvári Pál Múzeum és Baráti Köre szeretettel és tisztelettel meghívja a Tiszavasvári Általános Iskola és a Tiszavasvári Középiskola tagintézményeinek diákjait egy olyan vetélkedőre, ami egy kicsit más mint az eddigiek!

A versenyre 7., 8., 9. és 10 osztályos 2 maximum 3 fős csapatok jelentkezését várjuk!

A verseny ideje: 2011. május 11. (szerda) 14 óra

A verseny helye: Találkozások Háza

A verseny alapkövetelményei a feladatok helyes megoldásához:

MINDEN RAJTA VAN HONLAPUNKON!!! (www.vasvaripalmuzeum.hu)

Az Akkor és most című időszaki kiállításunk május 9-én kerül bontásra, így anyagát honlapunkon elérhetővé tettük! (Azért aki még nem látta jöjjön gyorsan!)

Célunk ezzel az, hogy minél többen megismerjék egykori és jelenlegi műemlékeinket, szemet gyönyörködtető épületeinket. Az épületek története, hozzájuk kapcsolódó személyek ismerete, fotóinak felismerése kiemelkedően fontos!!!

A verseny részvételéhez előre elkészített projekt feladatok a következők:

1. Válasszatok csapatnevet, melyhez készítsetek webes oldalt a FACEBOOK-on. A csapatnév csakis egy egykori vagy jelenleg is látható büdszentmihályi épület lehet. A képek között szerepeljen egykori és jelenkori fotó is. A JELENKORI fotókat TI készítsétek el! (Használd a telefonod, de ha van kamerád az is jó!)

A verseny során be kell számolni a csapatnév választásról és be kell mutatni az objektum FACEBOOK oldalát.

(Vezeték nélküli internetet biztosítunk!)

- KÜLÖN DÍJ: A legtöbbet like-olt oldalt külön is jutalmazzuk!

2. Készítsetek KREATÍV TÉRKÉPET, melyen a honlapunkon szereplő épületek közül 12 darabot helyezzetek el. Ehhez az kell, hogy keressétek meg őket a városban!

Felhasználható ötletek: fotókkal való megjelenítés; 3 dimenziós térkép; alapanyagok közül minden felhasználható (konzervdoboztól a gyurmáig, agyagtól a fonálig stb.).

A méret nagyobb legyen, mint egy A/4-es lap!!!

A kreativitást, a megjelenítést, a tartalmat és a bemutatás módot fogjuk értékelni.

A verseny nyereményei:
1. helyezés: 2 vagy 3 db belépő a Sóstói Állatkertbe
2. helyezés: 2 vagy 3db belépő a Sóstói Falumúzeumba

3. helyezés: 2 vagy 3 db belépő a Tiszavasvári Strandfürdőbe

Mind három helyezett csoportot ajándék könyvcsomaggal is megjutalmazunk, illetve a május 12-13. megrendezésre kerülő CSODÁKPALOTÁJA vándorkiállításra belépőt nyerhetnek!!!

A versenyre érkező csapatokat könyvekkel díjjazuk!!!
JELENTKEZÉS:
Jelentkezés határideje: 2011. május 10. (kedd) 24.00 h
Jelentkezés módja:e-mail-ben, a vasvaripalmuzeum@freemail.hu címre VÁRJUK!!!

MÉG EGY TANÁCS: Kérdezzétek szüleiteket, nagyszüleiteket és a felkészülés igen érdekes lesz!!!