Köztéri alkotás őrzi Vasvári Pál emléket a Múzeumkertben

Immár hagyomány, hogy nagyszabású programmal emlékezik évről – évre március 15-én Tiszavasvári neves szülöttjére a márciusi ifjak egyik legnagyobb alakjára, Vasvári Pálra. A programsorozathoz minden évben csatlakozik a városban működő és a forradalmár nevét viselő múzeum is. Az idei esztendőben a szervezők több érdekes programmal, így köztéri szoboravatással, kulturális programokkal, kiállítás megnyitóval, és játszóházzal várják az emlékezni vágyókat.

A nemzeti ünnep, kiemelkedő eseménye lesz Vasvári Pál mellszobrának felavatása a múzeumkertben, valamint a „Felcserek és Orvosok - gyógyítás a háborúkban” kiállítás megnyitója, amely a háborús gyógyítási módokat, sebesültek ellátását mutatja be. A nap különlegessége várhatóan az esti díszkivilágítás lesz, amely nemzeti színűbe öltözteti a Vasvári Pál Múzeumot.