Téltemetés a Múzeumban

Vidám népszokások, jellegzetes farsangi és téltemető hagyományok elevenednek meg február 19-én szombaton Tiszavasváriban a Vasvári Pál Múzeumban. Játszóház várja a kicsiket és nagyokat már délelőtt 10 órától. Lesz: kézműves foglalkozás, ahol kiszebáb, farsangi maskara és zajkeltő eszközöket, valamint gondűző cédulákat készíthetnek, az érdeklődök. A régi jó Nyíri mezőségi ízek és hagyományok felidézése keretében számos télbúcsúztató finomság várja az érdeklődőket a Múzeumkertben.

„Böjt előtti dőzsölés”- ként lesz kocsonya, töltött káposzta, farsangi fánk,töpörtyű, forralt bor, tea és kemencében sült pogácsa. A program szervezői minden korosztály igényeinek igyekeznek eleget tenni. A vigalom zenés farsangi menettel zárul, amely a múzeumkertből indul és Szentmihály tér felé veszi az irányt (mindezt kereplő és zajkeltő hangszerek kíséretében). A felvonulás végén a helyiek máglyát gyújtanak a téren, és kiszebábot égetnek a tél jelképes búcsúztatásaként. A rendezvényre várják a jelmezes, álarcos felvonulókat. Még mindig látható az „Akkor és Most” várostörténeti fotókiállítás, amely az 18-19. századig tekint vissza különleges megsárgult fotók segítségével a régi Tiszabüdre és Szentmihályra.

Részletes program:

- 10-17 óra között játszóház gyerekeknek a Múzeumban