Szabadegyetem indul Tiszavasváriban

Az ENSZ egy 2008. december 30-i határozatában rögzítette, hogy a 2011-es év „International Year of Chemistry” (röviden IYC 2011), azaz a kémia nemzetközi éve lesz, amelynek jelmondata:„Chemistry - our life, our future” / „Kémia - a mi életünk, a mi jövőnk”.A jelmondat minden generáció számára tömör és erős üzenet, de a globális esemény meghirdetőinek kifejezett célja, hogy a fiatalok kémia iránti érdeklődését növelje.

A Tiszavasváriban működő Vasvári Pál Múzeum, mint Szabolcs-Szatmár-Bereg megye természettudományi múzeuma, valamint a város világhírű szülötte, a feltaláló - kémikus Kabay János emlékének őrzője, kapcsolódva a kémia nemzetközi évéhez 10 alkalomból álló Szabadegyetemet szervez. A programsorozat 2011. február 3-án,csütörtökön indul Dr. Kótay Katalin a Szépművészeti Múzeum munkatársának ” Gyógyítás az Ókori Egyiptomban” című előadásával. A bárki számára megtekinthető ingyenes előadás helyszíne a városháza díszterme Tiszavasváriban. Az esemény kezdési időpontja 16 óra.

Minden érdeklődőt sok szeretettel várnak a szervezők.

Bővebb információ: www.vasvaripalmuzeum.hu

Mobil +36 20/281-6929