Ismét Borvacsora a Múzeumban

A Vasvári Pál Múzeum újra várja a kultúra és a gasztronómia szerelmeseit 2010. november 13-án, szombaton 19 órakor. Ezen az estén kerül megrendezésre a Tokaj-Hegyaljai borvidék borválogatásból a Múzeumi borvacsor ahol a borvidék borait kóstolhatják meg az érdeklődők egy finom vacsora mellett. A vacsora előtt és után lehetőség van a múzeum megtekintésére tárlatvezetéssel.

A borok Közép-Kelet Európa legnagyobb borospincéjéből a szegilongi Szegi Pincészetből érkeznek. A Tokaj Kereskedőház több mint negyed százada alakította ki Szegi és Szegilong határában a Hatalos - hegyen a Tokaji borvidék legnagyobb méretű pincéjét. Négy - több száz éves - földalatti kőporbányát köt össze ez az öt kilométernyi kétszintes pincerendszer. A közel 400 éves kőfejtő az évszázadok folyamán alakult ki.