Projektindító sajtótájékoztatóra invitálta a sajtó munkatársait a Vasvári Pál Múzeum Tiszavasváriba szeptember 22-én. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat Múzeumok Igazgatóságához tartozó múzeum a Társadalmi Megújulás Operatív Programban (TÁMOP 3.2.11/10-1) Nevelési-oktatási intézmények tanórai, tanórán kívüli és szabadidős tevékenységeinek támogatására nyert közel 17 millió forint vissza nem térítendő támogatást.

Az Európai Uniós forrásnak köszönhetően egy éven át díjmentesen vehetnek részt a foglalkozásokon az oktatási intézmények tanulói. A Nyíri Mezőség legnagyobb településén 1963-ban alapították meg a múzeumot, amely 2007 óta hirdeti meg tematikus múzeumpedagógiai foglalkozásait. A foglalkozások témái az iskolai tananyag menetéhez, az állandó kiállításaink anyagához, illetve az évszakokhoz köthető ünnepkörökhöz illeszkednek. A múzeumi órák jól beilleszthetők a tanmenetbe ennek köszönhetően egyre népszerűbbek mind a diákok mind a pedagógus körében. A sajtótájékoztatón szó esett a következő egy év várható eseményeiről így arról is, hogy szeptember 25- én szombaton lesz a projekt hivatalos nyitóeseménye a Múzeumkertben és a Szentmihály téren ahol a kistérség kézművesei és lovasai adnak egymásnak randevút.