Téltemető - Tavaszköszöntő Farsangi mulatság

Vidám népszokások, jellegzetes farsangi és téltemető hagyományok elevenednek meg egy téltemető farsangi mulatság keretében január 30-án Tiszavasváriban. „A farsangi
napokban, legyünk mi is vígabban!” ez az idei esztendő mottója a szombaton délután kettőkor kezdődő családi programnak, ahol farsangi népszokások és a játék zaja, no meg
a frissen sült fánk illata lengi majd be a múzeum néprajzi épületét.

Kézműves foglalkozás keretében fonalgömbök és álarcok készülnek. A gyermekek a múzeumba elhozott és az itt elkészített álarcokat bemutathatják, cserébe jutalom vár az ügyes kezekre. Ugyanezen a napon nyílik a Langaméta Gyermekjáték gyűjtemény új időszakos kiállítása  Farsang a világban címmel.

Farsang lévén a régi nyíri-mezőségi ízek és hagyományok felidézése keretében számos télbúcsúztató finomság várja az érdeklődőket a Múzeum néprajzi épületébe és a múzeumkertbe. “Böjt előtti dőzsölésként” lesz farsangi fánk, gólyafos,csöröge,forralt bor, tea és kemencében sült pogácsa. Természetesen idén sem maradhat el a kiszebáb égetés, amellyel jelképesen űzhetjük el az ide telet.