Pillanatok a múltból - Fotókiállítás és Szabadegyetem előadás

Várostörténeti fotókiállítással és Szabadegyetemi előadással várja a helyi lokálpatriótákat és a városból elszármazottakat a Vasvári Pál Múzeum Tiszavasváriban, január 29-én pénteken 17 órakor a múzeum Ady Endre úti épületébe. Az interaktív fotókiállítás segítségével bepillantást nyerhetünk az egykori település Tiszabüd és Szentmihály hétköznapjaiba, megismerve a később egyesített, és új néven létrehozott (Tiszavasvári)település történelmét a teljesség igénye nélkül.

A kiállítás megnyitását követően a harminc éve városi rangot kapott település életéből elevenít fel pillanatokat Sulyok József a település korábbi polgármestere szabadegyetemi előadásában. A tárlat egy hónapon keresztül várja Büdszentmihály (Ma:Tiszavasvári) történelmének szerelmeseit a Vasvári Pál Múzeum főépületébe a most felújított pince galériájába.