Büdszentmihály Hagyatéka - Könyvbemutató

Tiszavasvári várossá válásának 30. évfordulója tiszteletére a Vasvári Pál Múzeum egy hetes programsorozattal várja az érdeklődőket 2016. jaunár 26-30. között. A városnapi programsorozat 26-án, kedden könyvbemutatóval kezdődik. Ezen a napon mutatják be hosszú várakozás után Gombás András, múzeumalapító, múzeumigazgató néprajzi tanulmányaiból összeállított könyvet. A kötet méltán mutatja be egy letűnt világ utolsó pillanatában rögzített életképeit.

A frekventáltan Szentmihályról – azaz Tiszavasvári főleg reformátusok által lakott részéről – szóló kéziratok adnak átfogó képet a 19. század végétől a 20. század közepéig a Nyíri mezőség paraszti életéről, mindennapjairól.

A könyvet  a megnyitó eseményen dr. Németh Péter régész, címzetes nyugalmazott megyei múzeumigazgató méltatja. A könyvet Szabó Sarolta dr, PhD. a Sóstói Múzeumfalu múzeumigazgatója mutatja be. A könyv a Vasvári Pál Múzeum gondozásában a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával jelenhetett meg.