Napló - Egy ismeretlen büdszentmihályi hadifogoly története

Tiszavasvári várossá válásának 30. évfordulója tiszteletére a Vasvári Pál Múzeum egy hetes programsorozattal várja az érdeklődőket 2016. jaunár 26-30. között.Január 28-án csütörtökön 17 órakor új időszaki kiállítás nyílik a múzeum főépületében. A kiállítás egy orosz hadifogságból hazatért büdszentmihályi parasztember tollából megírt napló segítségével mutatja be a háború borzalmait, veszteségeit.

Megtudhatjuk, milyen volt a fronton szembe nézni az orosz géppuskákkal, a több napos út után. Megtudhatjuk azt is, hogyan teltek a napok a fogolytáborban vagy, hogy milyen gondolatok (álmok) játszódtak le a hadifogoly elméjében. A kiállítást a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány netto 1.050.000 Ft támogatásban részesítette. A kiállítást Baracsi Endre a Sz.Sz. B. megyei közgyűlés alelnöke nyitja meg.