Múzeumpedagógiai tanévnyitó Tiszavasváriban

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Múzeumok Igazgatósága, a Vasvári Pál Múzeum és a Múzeumi Oktatási és Képzési Központ (MOKK) augusztus 31-én (kedden) tartotta Múzeumpedagógiai tanévnyitóját a Tiszavasvári Általános Iskola Kabay János Általános. Iskolai Egységében, amelyen a helyi általános iskolai és középiskolai munkatársai tájékozódhattak az oktatási intézmények és múzeumok közti együttműködési lehetőségekről .

A tanévnyitó mottója a Múzeumpedagógia - múzeumok a közoktatás szolgálatában volt. A tanévnyitón pedagógusok előadást hallgathattak meg a helyi Vasvári Pál Múzeum nyertes TÁMOP 3.2.11 "Boróka"névre keresztelt pályázatának bemutatásáról, valamint Éliás István múzeumi szakkoordinátortól a miskolci Városi Galéria munkatársától a kortárs képzőművészet és az iskolák kapcsolatáról. A tanévnyitót Dr. Szabó Sarolta a MOKK Sz- Sz- B megyei koordinátorának előadása zárta.