Szabadegyetem: Népi bútorok története

A Vasvári Pál Múzeum, és a múzeum baráti köre  tovább folytatja Szabadegyetemi  előadássorozatát. Az idei utolsó előadáson a múzeumban jelenleg is megtekinthető "Ácsolt- és festett ládák a Palócföldről" címet viselő időszakos kiállításhoz kapcsolódóan dr. Veres Gábor az egri Eszterházy Károly Főiskola docense tart előadást december 18-án pénteken 17 órakor.

Előadásának címe: "A népi bútorok története Északkelet-Magyarországon". Az  ingyenes előadás a múzeum főépületében kerül megrendezésre tárlatvezetéssel egybekötve. A kiállítás alig egy hónap múlva 2016.január 13-án bezár ezért a Vasvári Pál Múzeum a két ünnep között extra nyitva tartással(december 28-29.) és rendhagyó tárlatvezetéssel várja az érdeklődőket.