Lekvár Mustra: Mutasd meg a legfinomabb lekvárodat

A Vasvári Pál Múzeum és Baráti Köre 2015. november 29-én 14 órától ötödik alkalommal rendezi meg a Szentmihályi Lekvárbörzét. A szervezők várják mindazon vállalkozó kedvű magán személyek jelentkezését (nem csak Tiszavasváriból), akik szívesen megmutatnák mások előtt lekvárkészítő tehetségüket. Kizárólag házi készítésű termékekkel lehet jelentkezni a versenyre, ahol a háromtagú zsűri íz kategóriánként dönti majd el, hogy kié is a legfinomabb.

A díjazottak értékes ajándékok mellett egy éven át büszkén viselhetik a Szentmihály legjobb lekvárja címet. Az ötödik alkalommal életre hívott rendezvény célja az egészséges táplálkozás népszerűsítése. A rendezvény ideje alatt  mézkóstolás, almalekvár főzés és platós lángos kóstolás is lesz a múzeumkertben. A verseny eredményhirdetése délután 17 órakor kerül sor.