Szabadegyetem a Dessewffy családról

A Vasvári Pál Múzeum, és a Múzeum Baráti Köre Egyesület tovább folytatja a Dessewffy család múltját feltáró és bemutató előadássorozatot. A Szabadegyetem programsorozat következő eseményén két előadást is meghallgathatunk a család múltjával, illetve a Petőfi úti kripta kapcsán. November 19-én csütörtökön délután 17 órától "Egy mágnásasszony  szereplehetőségei a 19. században" címmel Dessewffy Blanka életútját ismerhetjük meg - dr. Zsoldos Ildikó Nyíregyházi Főiskolai docensének előadásában.

A második előadásban Dr. János István Nyíregyházi Főiskolai adjunktusa tart fényképes beszámolót az idén lezajlott Római Katolikus Temetőben található Dessewffy-kriptát exhumálásáról. A rendezvényre a belépés díjtalan.

Az előadás támogatója a Nemzeti Kulturálsi Alap!