Feltalálók Napja -Kiállítás az Osztályteremben

November 09. a Feltalálók Napja. Az öreg kontinensen ezen a napon tartják a feltalálók napját Hedy Lamarr tiszteletére, aki 1914. november 14-én született Bécsben. Az amerikai színész- és feltalálónő nemcsak a férfiakat bűvölte el szépségével, hanem a torpedók irányítására használt frekvenciaváltású adóvevő rendszer megalkotása is az ő nevéhez fűződik. Nekünk Tiszavasváriban élőknek a sok híres magyar feltaláló közül is a legfontosabb a Kabay János a magyarországi morfin gyártás atyja aki, mint köztudott Büdszentmihályon (Ma: Tiszavasváriban) született.

A Vasvári Pál Múzeum a Feltalálók Napja alkalmából versenyt hirdet általános iskolások, középfokú oktatási intézményben tanulók számára, ahol a több értékes nyeremény mellett a fődíj egy önálló kiállítás lehetősége a győztes osztály számára a Vasvári Pál Múzeum időszakos kiállító termében.További részletek ITT olvashatók.