Gágogjatok Libáim...Márton nap a Múzeumkertben

A Vasvári Pál Múzeum november 07-én, szombaton ismét várja az érdeklődőket  ezúttal Márton nap alkalmából. Az előző évekhez hasonlóan a programok délelőtt elkezdődnek és a hagyományoknak megfelelően a Márton napi népszokásokhoz kapcsolódnak. A programok között a gyerekek megismerkedhetnek Szent Márton történetével. Készíthetnek Márton napi vásárfiát és lampiont.

Idén sem maradhat el az újbor megszentelés. Lesz libahajtó, kukoricamorzsoló verseny. Napközben kirakodóvásár, borkóstoló, kemencében sült libacomb, libatepertő- és még sok finomság várja vendégeinket! Egész nap kukoricafosztás,kézműves foglalkozások és gesztenye bábkészítés. várja a gyerekeket. A nap lampionos felvonulással zárul. A belépő 200Ft/fő, amellyel akár élő hízott libát is nyehet valaki!