Nyitott Templomok hete: Katolikusok Debrecenben 1715-2015

A Múzeumok Őszi Fesztiválja programsorozat keretében október 27-29. között rendezik meg a Nyitott Templomok hetét. A tiszavasvári történelmi egyházak gyülekezeti közösségei és a Vasvári Pál Múzeum szeretettel vár minden érdeklődőt a Nyitott Templomok hete rendezvényre. Október 27-én a „Katolikusok Debrecenben 1715-2015" című  közelmúltban megjelent kötet szerkesztője Takács József a Debrecen- Nyíregyházi Egyházmegye Könyvtár és Levéltár igazgatója tart előadást.

Bosák Nándor Debrecen- Nyíregyházi megyéspüspök a debreceni katolikus hitélet újjászervezésének 300. évfordulójára a 2015-ös évet emlékévvé nyilvánította. Az emlékév célja: bemutatni a debreceni katolikusok vallási, társadalmi és művészeti értékekeit. Az emlékév tiszteletére az egyházmegye könyvet adott ki Takács József szerkesztésében a 300 év jelentősebb katolikus eseményeiről és személyiségeiről. Az előadás 17.30 perckor kezdődik a Római Katolikus templomban Tiszavasváriban amelyre a belépés díjtalan.