Titkos akták az 56-os Tiszavasvári eseményekről

Nemzeti ünnepünk az 1956-os forradalom és szabadságharc 59.évfordulója  alkalmából a Vasvári Pál Múzeum Szabadegyetemi előadásra invitálja az emlékezni vágyókat október 23-án pénteken délután 18 órától a múzeum főépületének időszaki kiállítótermébe. Folytatva a hagyományokat idén is az 56-os forradalom helyi eseményeinek, eddig titkos aktáiba kaphatunk betekintést Holmár Zoltán a Jósa András Múzeum történészének  prezentálásában.

Előadásának címe: "Tiszavasvári 1956-ban". Az eseményen köszöntőt mond: Dr. Fülöp Erik Polgármester valamint Dr. Legány András a VPM Baráti Köre Egyesület elnöke. Az előadást követően közös gyertyagyújtásra várják az emlékezőket a Városháza téren található 56-os kopjafánál.