Kulturális Örökség Nap: Két keréken a Dessewffyek nyomában

A Vasvári Pál Múzeum idén is csatlakozik a Forster Gyula Nemzeti Örökségvédelmi és Vagyongazdálkodási Központ által évről-évre életre hívott Kulturális Örökség Napokhoz. A Nyíri mezőség múzeuma, valamint a Vasvári Pál Múzeum Baráti Köre Egyesület által életre hívott kulturális program célja:felhívni a figyelmet a helyi épített örökségek folyamatos megőrzésére, védelmére (különös tekintettel a veszélyeztetett emlékekre).E nap célja, hogy egy kis időre hozzáférhetővé, ingyenesen megtekinthető legyen a Dessewffy család minden olyan emlékhelye, műemléke a nyilvánosság számára a településen, amely- az évek során alapjaiban nem vagy csak kis mértékben változott.

September 19-én szombaton kulturális kerékpártúrára  várják az érdeklődőket. A múzeum munkatársai két turnusban a múzeum főépületében látható Arisztokraták kiállításból indulva szeretnék bemutatni a Dessewffyekhez kapcsolódó kulturális örökséget az érdeklődőknek. Gyülekező a Szentmihály téren kerékpárral!Indulás 11óra és 13 óra.

Az útvonal:
1.Dessewffy-kripta(nemzeti sírkert)Petőfi utca
1.Dessewffy Kastély (egyes részei)
2.Szent Eleonóra Római Katolikus Templom

A szervezők mindenkit szeretettel várnak!