Hazaérkezett a Kabay hagyaték

Csütörtökön este a Várpalotai Vegyészeti Múzeumból "hazaérkezett" Kabay János hagyatéka. A kilencvenes évek közepén a gyár vezetése letétbe helyezte a több ezer darabos felbecsülhetetlen értékű eredeti kéziratokat, fotókat, ami azóta porosodott egy raktárban. A Vasvári Pál Múzeum vezetése több éves kutatás és egyeztetés után az Alkaloida vezetőinek arra tett javaslatot, hogy a jogilag még mindig a gyár tulajdonában lévő anyagot hozza haza Tiszavasváriba.

A dokumentumok feldolgozása, rendszerezése, digitalizálása után múzeumunk hamarosan elérhetővé teszi a köz javára a páratlan értékű dokumentumokat. Hála és köszönet az Alkaloida Vegyészeti Gyár vezetésének!

Baloghné Szűcs Zsuzsanna múzeumigazgató(B) és Gulyás Bálintné(J) gyűjteménykezelő tanulmányozza a dobozok tartalmát.