Két borvidék vonzásában: Tokaji és Villányi Borok a Múzeumban

A Vasvári Pál Múzeum Borakadémiájának ezúttal két borvidék is a vendége lesz. Szeptember 18-án 19 órakor ismét egy kellemes hangulatú borest várja a kikapcsolódni vágyókat a néprajzi épületbe. A pénteken este 19 órakor kezdődő rendezvény vendége a Villányban és Tokajban is kiváló borokat készítő Sauska Pincészet lesz.

Fiatal szőlészekből és borászokból álló nemzetközi csapat arra törekszik, hogy borainkban megalkuvások nélkül, a lehető legtermészetesebben és tisztábban jelenjen meg a fajta, az évjárat és a két borvidék - Tokaj és Villány – különleges potenciálja. A borokat Garai Georgina mutatja be a vacsorával egybekötött borkóstolón. A rendezvényre jegyeket elővételben a múzeum titkárságán lehet váltani szeptember 15-ig keddig.