Ismét matuzsálemi traktorok találkozója a múzeumban

Idén ötödik alkalommal rendezi meg a térség agrártörténeti géptalálkozóját a Vasvári Pál Múzeum Tiszavasváriban. A Szentmihályi Kenyérünnep és Agrárgéptalálkozó államalapításunk ünnepén két helyszínen (Napközben: Városi Strandfürdő Este: Múzeumkertben)kerül megrendezésre. A mai napig használatos matuzsálemi gépek (traktorok, aratógép, cséplőgép stb.) mutatkoznak be a délelőtti eseményen, amelyre 9-16 óra között várják az érdeklődőket.

A program, amit Szentmihályi Gyógyfürdő területén rendeznek meg a gépfelvonulással indul a belváros utcáin, majd ügyességi verseny, szakmai előadások és gépmustra várja az érdeklődőket. A zenei színpadon fellép a Tiszalöki Népzenei Együttes, a Kör-karéj Táncegyüttes és a Musical Tanoda. Augusztus 20. lévén nem maradhat el az újkenyér szentelés, amit a történelmi egyházak képviselői áldanak meg. Délután 17 órától a Múzeumkertben folytatódik az ünnepi program, ahol a bátrabbak kipróbálhatják a kenyérkészítés fortélyait gyúrást, dagasztást, kelesztést, sütést is, és megkóstolhatják a kemencében sült újkenyeret és kenyérlángost.  Nemzeti ünnepen a Múzeum kiállításai ingyenesen tekinthetők meg este 20 óráig.