Megdőltek a látogatói rekordok a Múzeumok Éjszakáján

Csaknem 420 ezren vettek részt az idei Múzeumok Éjszakáján országszerte, amellyel ismét sikerült megdönteni a korábbi évek rekordját. A muzej.hu honlap is csúcsot döntött, idén 200 ezer látogatója volt, szombaton mintegy 67 ezren válogattak a programok közül a weboldal segítségével.

Közel kétezren vettek részt június 20-án szombaton a Múzeumok Éjszakáján Tiszavasváriban. A Nyíri Mezőség Múzeuma az állandó kiállítások mellett ezen a napon nyitotta meg a nagyközönség számára a "Magyar Motorkerékpárok technikatörténetét bemutató időszakos kiállítást.

Jövőre is lesz kiemelt tematika: Hősök, felfedezők, újítók címmel, és teljesen megújul a muzej.hu honlap is – jelentette be Hoppál Péter, az Emberei Erőforrások Minisztériuma kultúráért felelős  államtitkára a Múzeumok Éjszakáját értékelő sajtótájékoztatón. Az eseményen átadták a rendezvénysorozathoz kapcsolódóan első alkalommal meghirdetett videó- és fotópályázat díjait is.

Forrás:MTI