Szabadegyetemi előadás - Szabolcsi viseletekről

Újabb, érdekes előadással várja az érdeklődőket a Vasvári Pál Múzeum  Baráti Köre Szabadegyetemi előadására. Március 31-én kedden 18.00 órakor a múzeum Ady Endre úti főépületében Sipos Eszter néptánc pedagógus tart előadást az időszaki kiállítóban. A téma Szabolcs-Szatmár-Bereg megye népviselete.

Mint köztudott március elejétől április végéig tekinthető meg Gorácz József fotográfus kiállítása tánc -LÉLEK - kép címmel, amely a táncművészetet, azon belül is a néptánc szépségét kívánja bemutatni. A mostani előadás - kapcsolódva fotókiállításhoz - igazán különlegesnek ígérkezik, hiszen Sipos Eszter néptánc pedagógus, magángyűjtő előadásában megismerkedhetünk a szatmári, ajaki, bökönyi, tirpák és szentmihályi viseletekkel. Az előadás közben modellek segítségével saját szemünkkel is meggyőződhetünk arról, hogy miként ölti magára egy ifjú menyecske a temérdek alsószoknyákat, inget, vagy kendőket. A Szabadegyetemi előadás, mint mindig most is ingyenes, bárki számára megtekinthető. A szervezők sok szeretettel várnak minden múzeumbarátot.