PI nap a múzeumban

A Vasvári Pál Múzeum március 13-án pénteken a nemzetközi PI- nap alkalmából  egész napos programmal várja az általános iskola felső tagozatos és a középiskolák diákjait. Ez a nap minden tekintetben a PI,azaz a 3.14 körül forog majd. A gyerekek a múzeumpedagógusok segítségével megismerkedhetnek Einstein életével és főbb elméleteivel, az amerikai rapperrel Eminemmel és mindennel, ami PI a zenében.

Lesz PI napi totó, PIte kóstoló és a PIzza a helyesen válaszolóknak. A résztvevők kitűzőt, hűtő mágnest kapnak ajándékba a PInap végén. Az egész napos programra  iskolai osztályok jelentkezését várja a múzeum. Előzetes bejelentkezés a Benyusz Marcell történésznél lehetséges a 06-30/6029228 telefonszámon.