Megnyílt a Büdszentmihály 1914-1918

A Vasvári Pál Múzeum új időszaki kiállítással emlékezik a 100 évvel ezelőtt kitört I.  Világháborúra. A kiállítás az 1914-1918 közötti időszakban a frontra bevonult büdszentmihályi és  tiszabüdi férfiakra emlékezik fotók, írások és tárgyi emlékek segítségével. A kiállítás különlegessége egy lövészárok enteriőr, amely korabeli fegyverekkel, lövegekkel, katonai eszközökkel mutatja be a korabeli harcokat.

A kiállítás fotók, írások és tárgyi emlékek segítségével feleleveníti az itthon maradt családok életét, akik remegő szívvel figyelték a lapokat, a postát, hogy hírt kaphassanak szerettükről. A háború befejeztével azonban sok száz család maradt férj és apa nélkül  a nagy háború befejezése után tájékoztatott Baloghné Szűcs Zsuzsanna Vasvári Pál Múzeum igazgatója a kiállítás kurátora.A kiállítás január 30-ig tekinthető meg a múzeum főépületében.

További képek a megnyitó eseményről a galériában!