Múzeumi Borest Bárdos Saroltával

Szeptember 19-én ismét egy kellemes hangulatú borest várja a kikapcsolódni vágyókat a Vasvári Pál Múzeumba Tiszavasváriba. Az este 7 órakor kezdődő rendezvény vendége lesz Bárdos Sarolta, a Tokaj Nobilis Pincészetből. Bárdos Sarolta tokaji születésű. A Kertészeti Egyetem elvégzése után férjével visszaköltöztek szülőfalujukba, Bodrogkeresztúrba. Ezt követően különböző hegyaljai borászatokban dolgozott miközben párjával saját birtokról álmodoztak.

Ennek lett későbbi eredménye a Tokaj Nobilis amit férjével alapítottak. Boraikat már nem csak itthon szeretik, hanem egyre több külföldi országban is. A bodrogkeresztúri borász 2012-ben érdemelte ki a tokaji borvidék „Év Bortermelője” címet. A kétgyermekes családanya  nem szereti, ha az újságírók női borokról, női borkészítésről kérdezik. Szerinte nincs női bor. Egy alkalommal azt nyilatkozta: „Ha a nőiesség átszivároghatna a hordókba, a boraiért verekednének a férfiak…” A vacsorával egybekötött bormustrára ez alkalommal is a múzeum néprajzi épületében kerül sor amelyre jegyeket kizárólag elővételben lehet váltani a múzeum információs pultjánál.