Kabay János Emlékverseny középiskolások számára (Felhívás)

A Vasvári Pál Múzeum és Baráti Köre Kabay János emlékére versenyt hirdet, melyre 9. és 10. évfolyamos 3 fős csapatok jelentkezését várjuk. A verseny során összetett feladatokra kerül sor, melyek Kabay János életéhez, illetve munkásságához kapcsolódnak.

A verseny ideje: 2010. május 18. (kedd) 14 óra
A verseny helye: Találkozások Háza

A verseny alapkövetelményei a feladatok helyes megoldásához:
- John J. Kabay: Kabay János magyar feltaláló élete című könyv teljes ismerete. (A szöveg mellett a fotók és azok leírásai is fontosak.)
- A Vasvári Pál Múzeum állandó kiállításának, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye Orvos- és Gyógyszerészettörténete kiállításnak alapos ismerete. (Ingyenes tárlatvezetőt a helyszínen biztosítunk a múzeumi felkészüléshez! Akik nem tudják megtekinteni a kiállítást, a múzeum honlapján – www.vasvaripalmuzeum.hu - található leírást ajánljuk, ami viszont nem pótolja a teljes kiállításban szereplő tudásanyagot, melyet számon kérünk.)

- A verseny részvételéhez előre elkészített projekt feladatok a következők:
1. Válasszatok csapatnevet, melyhez készítsetek logót. A verseny során be kell számolni a csapatnév választásról és a logón szereplő elemekről vagy szimbólumokról.

2. Készítsetek egy darab power pointos kiselőadást a választható témakörök valamelyikéből:

A, Kabay János élete és munkássága
B, Kelp Ilona élete és munkássága
C, A morfin előállítás folyamata, ahogy Kabay János megalkotta
D, Az Alkaloida gyár története az évek tükrében

A kreativitást, a megjelenítést, az előadásmódot és a tartalmat fogjuk értékelni.

- 7. és 8. osztályos kémiai tananyag ismerete, kiemelten a kísérletek elsajátítása.

A verseny nyereményei:
1. helyezés: 3 db belépő a Sóstói Aquarius Élményfürdőbe
2. helyezés: 3db belépő a Sóstói Állatkertbe
3. helyezés: 3 db belépő és kóstolójegy a Sóstói Falumúzeumba

Mind három helyezett csoportot ajándék könyvcsomaggal is megjutalmazunk!

JELENTKEZÉS:
Jelentkezés határideje: 2010. május 14. (péntek)
Elérhetőség: Baloghné Szűcs Zsuzsanna
Tel.: 06-30/676-8514