Műemléki Világnap a Múzeumban

A műemléki világnapot az UNESCO nemzetközi műemlékvédelmi szervezete, az ICOMOS kezdeményezésére 1984 óta ünneplik világszerte. Tavaly indult útjára hagyományteremtő céllal a hazánk műemlékeinek népszerűsítését célzó új turisztikai akciónap.

Ezen a hétvégén különböző rendezvényeken hívják fel a figyelmet a műemlékekre, elsősorban azokra, amelyek megmentéséhez segítségre van szükség. Az ötletgazda, a Műemlékek Nemzeti Gondnoksága, és a Magyar Turizmus Zrt. Ehhez a programhoz csatlakozott a Nyíri Mezőség múzeuma a Tiszavasvári Vasvári Pál Múzeum. A 18. században épült református parókiában lévő múzeumot 1963- ban alapították. A múzeumban jelenleg is megtekinthető kiállítások: Nyiri Mezőség története, Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye Orvos- és Gyógyszerészettörténete, Langaméta Gyermekjáték Gyűjtemény, Vasvári Pál emlékszoba, Bűdi szoba valamint a Fegyverek a Szabadságharc korából című időszaki kiállítás: amely a nyírbátori Báthori István Múzeum fegyvertörténeti gyűjteményét mutatja be. Április 17-18-i hétvégén a Műemléki Világnap alkalmából országszerte több mint 200 műemlék, kiállítóhely, így a Vasvári Pál Múzeum is kedvezményes belépőkkel várja a látogatókat.