Óvodai Szakmai Konferencia a múzeumban

A Vasvári Pál Múzeum falai között 2009 óta tekinthető meg a Langaméta Gyermekjáték Gyűjtemény. A korábban a helyi kultúrházban is látható kiállítás a múzeumban interaktív játszóházzal kibővülve várja a látogatókat és a nosztalgiázókat. A gyűjtemény a helyi Langaméta Óvodai Szakmai Munkaközösség kezelésében van, melyet a szorgos és lelkes óvó nénik folyamatosan gyűjtenek, idejüket és saját pénzüket rászánva.

Idén tizenegyedik alkalommal rendezték meg a konferenciával kiegészült  Langaméta Szakmai napot, ahol helyi óvodapedagógusok  mellett részt vett a székesfehérvári Hetedhét Játékmúzeum két múzeumpedagógusa is, akik érdekes és színvonalas előadás keretében mutatatták be a hajdani királyi székhely, koronázóváros legfiatalabb múzeumát.