Böjtzáró húsvéti játszóház

A kereszténység legnagyobb ünnepén, a megváltó Krisztus feltámadása napján hagyományőrző játszóházzal várja a Vasvári Pál Múzeum az érdeklődőket a  Kálvin úti néprajzi épületbe és múzeumkertbe. Délután 14 órától tojásfestés, "simakodás - locsolkódás", kemencés étel kóstolása, kisállat simogatás (nyúl és bárány) tojásfestés, tojáspatkolás, tojásszínezés és kézműves  foglakozás várja a kicsiket és nagyokat.

Ha húsvét, akkor nem maradhat el az ünnephez köthető kalács, és sárgatúró készítés se. A délután a húsvéti locsolkodás régi hagyományát fel elevenítik a Kör-karéj Néptánccsoport táncosai, akik táncra is perdülnek. És ha már táncra perdülnek akkor a tánc tovább folytatódik. A helyi gimnázium éttermében  17:30- tól gyermek táncház, majd estétől felnőtt táncház és  batyus bál  várja a táncos lábúakat. A délutáni játszóházra a belépő 200 Ft amellyel akár egy élő nyuszit is nyerhetnek. Az esti táncházra a belépés ingyenes. Mindenkit szeretettel vár a rendezvényt szervező a Vasvári Pál Múzeum és a Kör- Karéj Egyesület .