Interaktív táblán és tableten az 1848-as forradalmi események

Nagyszabású programmal emlékezik március 15-én az 1848-49 –es forradalmi események 166. évfordulójára Tiszavasvári önkormányzata és a forradalmár nevét viselő  Vasvári Pál Múzeum.A délelőtti program a szokásoknak megfelelően 10 órakor a Március 15. téren álló Vasvári Pál szobránál kezdődik, ahol az ünnepi beszédek és kulturális műsor mellett az emlékezés virágait helyezhetik el az emlékezők. Az ünnep program délután a  Múzeumkertben folytatódik Vasvári Pál mellszobrának megkoszorúzásával.

Ezt követően a múzeum ingyenesen családi programmal  várja az ünnepelni vágyó gyerekeket és szüleiket. A múzeumkerten az érdeklődők megtekinthetnek egy igazi csatajelenetet. A Néprajzi épület emeletén " Könyv és Kard" címmel tudásfejlesztő játék várja  az érdeklődőket az interaktív tábla elé. Lesz történelmi játszóház gyerekeknek: lúdtollal írás, huszárkalács díszítés, kaláris és huszárcsákó készítés a Kreator foglalkoztató teremben. Ezt követően megnyílik a Szabadságharc Ereklyéi c. időszaki kiállítás múzeum új épületszárnyában. A tudományos előadást követően tábla számítógépre fejlesztett történelmi kvízzel fejleszthetik tudásukat az érdeklődők. A múzeum idén is meghírdette " Édes Forradalom" nevet viselő sütemény és torta versenyét amelyre idén is  várják a jelentkezőket. A finom süteményeket ez alkalommal is korhű  kávéházi hangulatban fogyaszthatjuk el ezzel is felidézve  a  százhatvanhatévvel ezelőtti társasági momentumait.A nemzeti ünnep programja múzeumi filmklubbal zárul.