Szövés- fonás, mesemondás

A hideg téli napok beköszöntével a is Fonóba várja az érdeklődőket a Nyíri Mezőség kincseit őrző Vasvári Pál Múzeum.  November 30-án szombaton a múzeum Kálvin úti épületében újra kinyit a Szentmihályi Fonó. A régi  hagyományokat felidézve megismerkedhetünk mindennel, ami a szövéssel, fonással kapcsolatos. A foglalkozásokon a - múzeumpedagógusok segítségével - bárki kipróbálhatja az ostorfonást, gyöngyszövést, hajpánt, karkötő, könyvjelző készítést.

Az idei Fonó egyik különlegessége lesz amikor használat közben is a látható lesz a múzeumban kiállított 19. század végi szegény paraszti kenderfeldolgozás jellegzetes eszköze a szövőszék. A hagyományoknak megfelelően idén is lesz mesefelolvasás. Egész délután  meglepetés vendégek olvasnak fel a magyar népmesék legszebbjeiből gyerekeknek és szüleiknek.