A Rizling fiú a Vasvári Pál Múzeumban

Márton napi borvacsorára várja a hazai borok szerelmeseit a Vasvári Pál Múzeum Borakadémia rendezvénye november 15-én pénteken 19 órakor. A tárlatvezetéssel egybekötött boresten ezúttal a badacsonyi borvidék és a badacsonytomaji Laposa Birtok mutatkozik be. A Laposa név összekapcsolódott a Laposa család által készített borokkal. A család első borásza, dr. Laposa József tájépítész és borász 1992 óta foglalkozik a bortermeléssel, számos könyve jelent meg a borkészítéssel kapcsolatban, tagja a Magyar Borakadémiának, többször jelölték a Borászok Borásza díjra.

Az új generációt Laposa Bence képviseli, aki már gyermekkorában is kivette részét a borkészítésből, 2005 óta pedig alapító édesapjával együtt készíti az egyre magasabb minőségű Laposa borokat. Bence az olaszrizling mozgalom egyik elindítója. A péntek esti borkóstolón a négyfogásos vacsora mellé 8 különleges bort ízlelhetnek meg a résztvevők.