Ruszin Kulturális Nap a Múzeumban

A Tiszavasvári Város Ruszin Nemzetiségi Önkormányzata és a Vasvári Pál Múzeum idén harmadik alkalommal rendezi meg október 19-én szombaton, 14.00 órától „Ruszin Kulturális Napját ”. A helyszín ezúttal is a Vasvári Pál Múzeum és Múzeumkert. A rendezvényt Giricz Vera az ORÖ elnöke nyitja meg majd köszöntőt mond:Tircsi Richárd az Emberi Erőforrások Minisztériuma Nemzetiségi Főosztályának osztályvezetője és Dr. Vinnai Győző kormánymegbízott. Ezt követi a "Görög katolikus egyházi emlékeink " című időszaki kiállítás megnyitása amit a Tiszabüdi tiszta szobában tárlatvezetéssel tekinthetnek meg az látogatók.

Délután Paraklisz - Könyörgő ájtatosság - lesz az Istenszülő Szűz Máriához. A szertartást vezeti: Főtisztelendő Lipcsák Tamás Nyíregyháza- Jósavárosi parókus, közreműködik a Nyíregyháza – Jósavárosi Nagyboldogasszony Kórusa. „Ruszin hagyományok a gasztronómia tükrében” címmel Telenkó Bazil Mihály néprajzkutató előadását hallhatják ezután az érdeklődők. A rendezvény ideje alatt Ruszin népi ételek kóstolója, kézműves foglalkozások nyüstös szövés, gyöngyfűzés és gyöngyszövés várja múzeumba látogatókat. A rendezvényre a belépés díjtalan.