Nyitott Templomok a Múzeumok Őszi Fesztiválján

Nyolcadik alkalommal rendezik meg a Múzeumok Őszi Fesztiválját, melynek továbbra is a legfőbb célkitűzése a múzeumok széleskörű népszerűsítése. Ebben az évben 94 település 170 intézménye várja az érdeklődőket. A Múzeumok Őszi Fesztiválján országszerte 1515 programmal várja az érdeklődőket szeptember 30. október 27. között.A kezdeményezéshez csatlakozott a tiszavasvári Vasvári Pál Múzeum is.Idén második alkalommal rendezi meg a Nyíri mezőség múzeuma - csatlakozva az országos Kulturális Örökség Naphoz, valamint a Szakrális Művészetek hetéhez - a "Nyitott Templomok Hete" programot.

Október 16-án a Görög katolikus Templomban 17.00-tól Paraklisz liturgiát tartanak- celebrálja: Tasi Tamás parókus. Október 17-én a Református Templomban 17.00-től Zenés orgonajátékkal egybekötött múltidéző lesz -szolgál Katona Béla lelkipásztor Október 18-án a Római katolikus Templomban 17.00-tól "Emlékezzünk Szent Mihály főangyalra" - celebrálja Mák Zsolt atya.A templomok hete program október 19-én a Vasvári Pál Múzeumban III. Ruszin nappal zárul.